Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu

Merhabalar değerli okuyucular sizlere Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu ile ilgili neler yaparız Hangi durumlarda servise müracaat ederiz sizlere onlardan bahsedeceğim. Öncelikle çamaşır makinenizin markasını ve modelini bir yere not almanızda fayda var sevgili okurlar. Çamaşır makinenizde su boşaltma problemi genellikle sıkmama. Yani çamaşırlarınızı sıkmadan çıkartma ya da ıslak çıkartma durumlarında ortaya çıkabilir su boşaltma problemi öncesinde sıkmaya geçmeyen makinanın dibinde su birikir. Bu durumda bilin ki çamaşır makinenizin alt tarafına, herhangi bir tel bozuk para ya da başka bir materyal sıkışmıştır.

Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu

Bu durumda çamaşır makinenizin alt sağ tarafta bulunan yuvarlak perde pervaneyi söküp içerisinde baş parmağınızla bir kontrol yapmanızda fayda var. Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu ama bu işleme geçmeden önce çamaşır makinenizin fişini çekmeyi unutmayın. Aksi takdirde Elektrik çarpabilir. Yapmanız gereken çamaşır makinenizin fişini çekmek ve makinenizi hafif ön tarafa doğru çekerek altını bir kişinin yardımı ile. Kaldırarak arkaya doğru dayamanın. Daha sonrasında bir leğen yardımı ile sağ taraftaki pervaneyi açıp içerisindeki suyu boşaltın bu suyu leğene boşalttıktan sonra baş parmağınızla çamaşır makinenizin içerisinde bulunan pompa motorunun pervanesine birkaç dur çevirin. Zaten bir şey varsa eğer parmağınıza gelecektir.

Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu
Çamaşır Makinesi Su Boşaltma Sorunu

Çamaşır Makinesi Su Boşaltmıyor.

Bu içine kaçan materyali çıkardıktan sonra kapağınızı tekrar sıkı sıkıya kapatın fişini takın ve çamaşır makinesi programı verin. Boş program vererek çalıştırmış olduğunuz makineyi sıkma moduna alın sıkma da artık hızlıca dönüyor ve suyunu boşaltmaya başladıysa.Sorun ortadan kalkmış demektir.

Bu anlattıklarımı yaptıktan sonra eğer makineniz hala sıkmaya geçmiyor ve çamaşırlarını ıslak bir şekilde duruyor suyunu boşaltıyorsa. Arıza var demektir bu durumda makinenizin su boşaltma motorunun yenilenmesi gerekiyor yenileme yapılmadan önce ürününüzün markasını. Eğer Ariston servisi ihtiyacınız varsa buradan teba servisi ihtiyacınız varsa buradan Westinghouse Servisi ne ihtiyacınız varsa bu linkten mutlaka servis çağırmanızı tavsiye ederiz Çağrı merkezimizi aradığınız gün sorunlarınızı çözmeye arkadaşlar gelip uygun fiyatlara çamaşır makinenizin su boşaltma motoru değiştirecektir Eğer ürününüz yurt dışından ithal edilen amana ise amana servisi sayfamızdaki numarayı arayabilirsiniz ihtiyacınız. Goldstarsa tamiri ise Goldstar servisi ligimizde tıklayabilirsiniz.

Yorum bırakın

Hemen Tıkla Ara