Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi

Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi statik çalışan buzdolabından çok daha farklıdır. Soğutmayı daha modern tekniklerle sağlamaktadır, Prensip şu şekilde ilerlemektedir. Buzdolabının ana kompresörü gazı kılcal borular sayesinde buzluğa iletmektedir.

Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi

Daha sonra oluşan evaparotör de oluşan soğutmayı fan motoru yardımı ile menfezler ve hava kanalları vasıtası ile kuru soğutma yapar ve belli aralıklarla mekaniklere Timer vasıtası ile elektronik buzdolabı ile sen sörler aracılığı ile defrost yani eritmeye girmektedir. Altta buzluğu olan Nf buz dolaplarında da durum aynı şekilde ters işlemektedir. Sadece üstte dondurucu olan modelden farklı olarak Flap bulunmaktadır.

Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi
Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi

Hangi Tip Buzdolabı Tercih Etmeliyim

Peki Buzdolabı olarak Nf buzdolabını statik buzdolabını yada ters dondurucu olan buzdolabını almak mantıklı ona gelelim. Statik dediğimiz buzdolabı arıza olarak çözümü zor ve tamiri mümkün olmayan arızalar meydana gelmektedir. Alttan dondurucu yani nf sistemi ile çalışsa da arıza durumları klasik nf buzdolabından daha sıkıntılıdır. Alınacak buzdolabı her zaman daha uzun ömürlü olması için üstten nf klasik buzdolabı tercih etmelisiniz. Kesinlikle marka olarak da iyi tercihlerde bulunmanız gerekiyor, Kriter olarak yedek parça fiyatları servis ağı gibi kriteri göz etmelisiniz.

Neden Buzdolabı Değiştirmeliyiz

Aşama aşama karar vermemiz gerekiyor, Eğer hiç buzdolabımız yok ise üstten donduruculu nf buzdolabı daha mantıklı, Buzdolabını değiştiriyorsanız öncelikle eski buzdolabınız için bizden Beyaz Eşya Servisi Almanız daha mantıklı olacaktır. Belki eski buzdolabınızı tamir ederek kurtarma imkanımız olabilir o nedenle lütfen ürünlerinizde bulunan mevcut buzdolabınızı değiştirmeden sıkıntıların boyutlarına göre beraber karar vermemiz daha mantıklı olacaktır. Buzdolabı konusunda bizlere tamamen güvenebilirsiniz işletmemiz sizlere en mantıklı olan çözümleri önerecektir. Kusursuz ve kaliteli buzdolabı onarımı ve tamiri işletmemiz servis asai tarafından sizlere sunulur. Bu arada buzdolabı ustamız Nihat Kuru sizlere WhatsApp dan sizlere teknik olarak bilgiler verecektir. Numarası 05327897507’dir. Nf Buzdolabı Çalışma Prensibi konusunda bilgilerimizi sizlerle paylaştık saygılar, Çok sevgiler.

Bir yanıt yazın

Hemen Tıkla Ara