Buzdolabı mın Altı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım

Buzdolabımın Altı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım Değerli ziyaretçiler buzdolabımız genellikle yaz aylarında hata verir nedeni ise havanın aşırı sıcak olması ve kullanım oranının fazla olmasından kaynaklanır. Başlıkta belirttiğim alt soğutmama sorunları genellikle bloklama yapmasından kaynaklanır.

Buzdolabımın Altı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım

Bloklama yapma durumunda buzdolabının çalışma prensibi olan. Üst dondurucuda bulunan fan motorunun alt tarafa hava gönderemediği için. No frost dediğimiz sistem tamamlanamadığı için buzdolabınızın altı soğutmaz. Bunu aşmanın 2 yolu vardır. Ya buzdolabınızın fişinin 48 saat çekerek içerideki bloklama yani buzun erimesini sağlayacağız yada buzlukta bulunan koruma plastiğini sökerek oluk dediğimiz kanalı sıcak su ile açacağız.

Buzdolabımın Altı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım
Buzdolabımın Altı Soğutmuyor Ne Yapmalıyım

Alt Soğutmama sorunumuz tekrar devam ederse. İki farklı arızadan Bir tane si var demektir arızanın ilki tüp Rezistans arızalanmış demektir. Tüp Rezistans oluk dediğimiz kısımda karlanma olmasın diye o bölgede ısı üreten parçadır.

İkincisi ise arızalanan fan motoru yüzünden üst tarafta oluşan soğuk hava alt tarafa gidemediği için buzdolabı nf bölümü işlemini tamamlayamaz ve altı soğutmaya sorunlu buzdolabı ortaya çıkar. Bu bahsettiğimiz 2. Sıkıntı dada fan motoru yenilenerek sorun ortadan kalmaktadır.

Buzdolabınızın soğutma prensibi, Soğutmayı sağlayan yerlerin anlatımı ve Üniversite de tezleriniz konusunda detaylı bilgiler isterseniz işletmemizde sizlere bu konuları teknik olarak anlatacak ekiplerimizden yardım alabilirsiniz. Beyaz Eşya Servisi isterseniz şirketimizden yardımlar ve teknik destekler alabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Hemen Tıkla Ara