Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır Buzdolabının bakımını yapmak zor değildir kendinizde evde yapabilirsiniz. Aslında bu duruma buzdolabı temizliğinde denebilir. Öncelikle buzdolabınızın fişini çekmeniz gerekir. Sonra buzdolabınızın arka fan motor ve peteklerinin tozunu almak için buzdolabınızı fazla sarmadan ön tarafa doğru çekiniz.

"<yoastmark

Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır

  1. Ön tarafa çektiğiniz buzdolabının arkasında motor haznesinin önünde bulunan koruma kapağını sökün. Bunun için genellikle yıldır tornavida yeterli olur. 
  2. Aşama olarak bir elektrik süpürge yardımı ile tüm peteklerin ve arka motor etrafındaki tozları, pislikleri çekin ve petekleri hava kanallarını tozdan arındırın.
  3. Buzdolabı üzerinde bulunan motor tasının içindeki suyu bir sünger yardımı ile çerekerek içini boşaltın. Sonra buzdolabınızın motorunun etrafını elinizin girdiği yerleri toz bezi ile temizleyin.
  4. Mümkünse eğer yedek buzdolabınız var ise 1 gün fişini çekerek buzdolabınızı dinlendirin.  Beyaz Eşya Servisi Bu durum buzdolabınızın hava kanallarında eğer buzlanma olduysa o buzları erimesini sağlayacak ve çok daha stabil çalışmasına olanak sağlar.
  5. Bu söylediklerimiz bittiyse buz dolabının arkasında söktüğünüz kapağı yerine takarak sarsmadan sakince yerine itebilirsiniz. Bu işlemler tamamlandıktan sonra fişini takın. Eğer 1 gün fişini çektiyseniz 8 saate kadar buzdolabınız kendine gelecek tamamen soğutma sağlayacaktır.

Buzdolabı Bakımı

Makalemizde belirttiğim gibi en az bu işlemleri 1 yılda 1 kez yaparsanız daha uzun ömürlü buzdolabınız olur, Bu arada eğer vaktiniz yoksa firmamız sizlere beyaz eşya servisi gönderebilir ve bizim profesyonel ekibimiz daha detaylı bakım destekleri sunabilir daha detaylı bilgi için bizi atayın. Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır Yazımızın faydalı olması dileklerimle sevgiler saygılar.

Buzdolabı Bakımı Yapan Firmalar

Eğer bu hizmeti profesyonel ekiplerden almak isterseniz bu iş için sizlere hizmet verecek telefon numaraları aşağıda belirteceğim. Çalışanlar Vaktti olmayanlar veya bir profesyonel tarafından müdahale edilmesini isteyen insanlar için hem. İstanbul Anadolu yakasında, İstanbul Avrupa Yakasında hem de Kocaeli İzmit bölgesinde sizlere destek sunacak profesyonel firmaların numarasını aşağıya bırakacağım. Buzdolabı Bakımı Nasıl Yapılır Aslında bu firmaların Hepsi de bizim grubumuza ait profesyonel hizmet veren kadrolarla oluşturulmaktadır.

İstanbul Anadolu Yakası Ataşehir : 0216 469 34 35

İstanbul Anadolu Yakası Sancaktepe : 0216 540 00 23

İstanbul Avrupa Yakası Bebek : 0212 266 68 90

Kocaeli İzmit Bölgesi : 0262 655 00 06

Bir yanıt yazın

Hemen Tıkla Ara