Beyaz Eşya Sorunları

Değerli tüketicilerimiz sizlere servis asia olarak aşağıda Beyaz Eşya Sorunları ile ilgili kısa bir yazı hazırladık umarım servis çağırmadan işinize yarayacak bu içerikleri bizlerden edinebilirsiniz. Umarım faydalı bir içerik olur ve işinize yarar. Yazıyı paylaşıp daha çok insanlara ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz Eşya Sorunları

Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir ?

Çamaşır Makinesi Nasıl Resetlenir Özellikle son teknoloji akıllı çamaşır makinelerinde takılma, programa geçmeme şeklinde problemler bulunmaktadır. Bilinmiş olduğu üzere telefonlara ve bilgisayarlara sürekli reset atarız. Çamaşır makinesinin de akıllı ve teknolojik bulunduğunu göz önünde bulundurursak; reset işlemini ona da yapabilirsiniz. Bu bazı teknik problemler çıktığında işe yarayabilmektedir. Sadece probleminin devam etmesi halinde kesinlikle teknik servis bildirişime geçilmelidir.

Çamaşır Makinesi Reset Atma
Bu vaziyet birçok kere başımıza gelmektedir. Kimi zaman makine kaynaklı hata olsa da zaman vakit kullanıcılar tarafınca da yine sıkıntılar yaşanabilmektedir. Bu durumda ise en büyük çözüm gene reset atmaktır. Reset atmak çok zor bir etkinlik olmamakla birlikte, makinelere göre değişiklik göstermektedir. Konumuzun detayında çamaşır makniesi resetleme hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çamaşır makinesine reset atma mevzusunda data vermeye çalışacağız. Ancak dikkat etmeniz gereken kısım ise her modelin farklı reset işlemi olmasıdır. Bu nedenle marka aynı olsa bile kullanım kılavuzunu okumanız ve bu şekilde Çamaşır makinesine reset atmanız gerekmektedir.

Adım Adım Reset Atma
– İlk etapta mutlaka çamaşır makinenizi kapatınız. İçerisinde herhangi bir çamaşır bırakmamaya özen gösterin. Deterjan yerinin de boş olduğundan kesin olun.

– Kapağı kapattıktan sonrasında bir süre bekleyiniz ve derece ayar düğmesini kapalı konuma getirin.

– 2-3 saniye bekledikten sonrasında aşama düğmesini saat 6 yönünde çevirin. Yeniden 2-3 saniye bekleyin.

-Bu aşamada tüm ışıklar yanıp sönmeye başlayacaktır. Işıkları görmüş olduktan sonrasında devir ayar düğmesine basılı tutun. Parmağınız devir düğmesine basarken, bir taraftan da derece düğmesini 7 yönüne getirin.

-biraz daha bekledikten sonrasında parmağınızı devir düğmesinden çekiniz ve derece düğmesini kapat (saat 12 yönü) kısmına getirin. Daha sonrasında başlat düğmesi otomatikman yanıp sönecektir.

Yukarıdaki işlemlerin başarılı olmaması halinde birkaç kez daha deneyin. İlk aşamada yapmak zor olabilmektedir.


Beyaz Eşya Sorunları

Çamaşır Makinesi Kirecini Temizleme yöntemleri

Çamaşır makinelerini en çok tehdit eden unsurlardan bir tanesi evde de kullanılmakta olan kireçli sulardır. Çamaşır Makinesi Kirecini Temizleme yöntemleri Makine içerisinde belirtmekte olan kireç parçaların tam olarak görevini yerine getirmesine engel olacağı için süre içinde makinenin bozulmasına sebep olabilir. Bu olumsuz durumlardan mümkün olmasıyla birlikte uzak durmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken birkaç önemli unsur sayesinde makine içerisindeki kireci temizleme şansına sahipsiniz. Bugünkü yazımızda size bahsedecek olduğumuz 2 etkili yöntem sayesinde Çamaşır makinesi içinde meydana gelmiş olan kireçlenme sorununu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Hangi yöntemi tercih edeceğiniz tamamen bütçenize ve yürütmek dilediğiniz işlemlere bakılırsa değişim gösterecektir.

Kireci Temizleme şekilleri

– Piyasada üretilmiş olan birçok farklı kimyasal özelliğe sahip kireç çözücü sayesinde birkaç uygulama hemen sonra makine içerisinden bulunmakta olan kireci ortadan kaldırabilirsiniz. çoğu zaman biroldukça farklı temizlik markası tarafınca piyasaya sürülmüş olan bu ürünler her yıkamada makinenin içerisine bir miktar eklenirse su içinde bulunan kireci kıracak ve makineye zarar vermesini engellemiş olacaktır. Kireç üzerinde herhangi bir şekilde fizyolojik tesir yapılamayacağı için bu şekilde kimyasal ürünler kullanmak çok daha uygun bir tercih olacaktır. Kimyasal maddeler kısa süre içerisinde kireçlerini ortadan kalkması için oldukca etkin sonuçlar ortaya koyar.

– Eğer bu kimyasal ürünlerden satın almak istemiyor ve evde kendi imkanlarınızla kireçleri ortadan kaldırmak istiyorsanız limon ve tuz karışımı hazırlamak bu konuda etkili olacaktır. Limon içinde bulunmakta olan asit maddeler mukavemetlerin çözülmesine ve tekrar suya karışmasına destek sunar. öteki kimyasalları nazaran çok daha uygun fiyat olarak elde edebilecek olduğunuz limon ve tuz yardımıyla makinelerin çalışmalarını eski performansına döndürmek mümkün. Hazırlamış olduğunuz bu karışımı çamaşır makinesini çalıştıracağınız zaman makineye eklerseniz yalnız birkaç yıkama içinde bile farkı kendi gözlerinizle görebileceksiniz.


Bulaşık Makinesi Çalışıyor ama Su Almıyorsa Ne Yapılmalı?

Bulaşık Makinesi Çalışıyor ama Su Almıyorsa Ne Yapılmalı Hiç şüphesiz bulaşık makineleri çağımızın en iyi icatları arasında gösterilmektedir. Bunun sebebi ise yiyecek artıklarını temizlemekle uğraşmamak ve bütün işi onun halletmesidir. Beyaz Eşya Sorunları Bilindiği üzere bulaşık makineleri de her elektronik cihazlar şeklinde arızalanabilmektedir. Bu arızalar arasında en sık rastlanılanları ise bulaşık makinesi su almama arızası şeklindedir. özellikle son dönemde ürettiği cihazlar ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Sadece yukarıda da belirttiğimiz üzere her elektronik cihazda olduğu benzer biçimde bu markada da sorunlar çıkabilmektedir.

Bulaşık Makinesi neden Su Almaz?
Eğer sizinde makinenizde bu tür bir mesele var ise konumuzun ayrıntılarını okuyabilirsiniz. Sizler için bulaşık makinesi su almama arızası hakkında informasyon vermeye çalışacağız.

Su Giriş Valfi: Suyun makineye geçiş kısmı buradan başlamaktadır. Makinenizde bulunan su giriş valfinin bozuk olması ise otomatikman aletin su almasını engelleyecektir. Eğer bulaşık makineniz su almıyorsa ve yıkamaya başlamıyorsa, muhtemelen su giriş valfini kontrol etmelisiniz. Bozulması ya da tıkanması halinde teknik servis tarafınca değiştirilmektedir.

Pompa Motoru: bilindiği üzere bulaşık makinesinin içindeki suyu tam olarak atmak için pompa motoru kullanılmaktadır. Ancak kirli su vakit vakit boruyu tıkayabilmekte veya farklı sorunlara sebebiyet vermektedir. Pompa motorunun bozulması durumunda ise makine tam olarak suyu dışarı atamayacak ve yeni su girişi olmayacaktır. Pompa motorunu da denetim etmeniz gerekmektedir.

Emniyet Sivici: Bu parça her makinede bulunmamaktadır. Ancak eğer sizin makinenizde var ise ne olursa olsun denetim edilmelidir. Güvenlik sicivinin bozulması halinde makine su almayacaktır. Bu vaziyet ancak teknik servis ile anlaşılabilmekte ve tamir edilmektedir. Bu yüzden eğer probleminin burada olduğunu düşünüyorsanız, kesinlikle teknik servis ile iletişime geçmelisiniz.


Buzdolabı Koku sorunları?

Günlük hayatta yiyecek ve içeceklerimizin güvenli bir halde muhafaza edilmesi için buzdolabına ihtiyaç duyarız. Ancak buzdolabı da vakit zaman bozulabilir yahut bir sorundan dolayı da kötü kokular yayabilir. Beyaz Eşya Sorunları Bu durumda ise yapabileceğiniz detaylar bulunuyor. Eğer sizler de buzdolabı koku sorunları konusunda sıkıntı yaşıyorsanız; makalemizin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz.

Buzdolabı Koku sorunları?
Buzdolabı Koku sorunları?

Buzdolabında Koku Nasıl doğar?
Buzdolabı içinde koku oluşmasına sebebiyet verecek birkaç ayrıntılar bulunmaktadır.
Yiyecek ve İçecekler: Eğer buzdolabının içerisine keskin kokulu bir yiyecek yahut içecek koyduysanız, bu dolabın kokusunu olumsuz yönde etkileyecek ve öteki besinlere de sinecektir. Örnek vermek gerekirse; sarımsaklı bir yemeği dolaba koymanız bu koku için yeterlidir. Bunun için kesinlikle dikkat etmelisiniz. Ayrıca bozulmuş veya uzun süredir dolapta bulunan yiyeceklerinizi de çıkartmayı ihmal etmeyin. Çürümüş besinler her zaman koku yapmaktadır.

Filtre Tıkanıklığı: mesele yiyecek ya da içecekten değil de teknik bir durumdan dolayı yaşanabilir.
İlk olarak filtelerinizin temiz olduğundan kararlı olun. Eğer filtrelenizde bir sıkıntı yok ise sorun muhtemelen buzdolabının arka kısmında yer edinen sıvıdadır.

Buzdolabındaki Koku kolaymı Geçer?
Aşağıda bulunan yöntemler ile buzdolabında oluşan kokuyu önleyebilirsiniz.

Filtreleri temizleyin: İlk olarak buzdolabınızda bulunan filtreleri güzelce bir temizleyin. Daha sonra kokunun geçmiş olacağını görecekseniz. Ancak durum hala devam ederse bu sefer de elinize tornavida almanız ya da teknik servis çağırmanız gerek. Çünkü koku buzdolabının gerisinde biriken sudan dolayı oluşmuş olabilir. Kesinlikle temizlenmelidir.

Karbonat ile Silin: Karbonatlı su buzdolabı kokuları için biçilmez kaftan olarak gösterilmektedir. Sizler de karbonat ile karıştırılmış su ile dolabınızın her yerini silin. Kokunun ortadan kalktığını görmüş olacaksınız. Beyaz Eşya Sorunları Eğer uğraşmak istemiyorsanız; bir miktar kahveyi kabın içerisine koyduktan sonra dolaba yerleştirin. Zamanla kokuyu aldığını fark edeceksiniz.

Kısacası Amana Servisi, Westinghouse Servisi, Franke Servisi, Subzero Servisi, Teba Servisi, Goldstar Servisi Gibi şikayetlerinizde, Arızalarınız meydana geldiyse bunları yaparak sonuç alamazsanız Beyaz Eşya Sorunları ile ilgili bizi arayın. 0216 469 34 35

Hemen Tıkla Ara